Aktualności

          • Festiwal Szkoły z Klasą

            02.06.2026

            W naszej szkole, podczas Pikniku Rodzinnego, odbył się wyjątkowy Festiwal Szkoły z Klasą - Kurs na Odporność, którego celem było wzmacnianie odporności psychicznej dzieci, młodzieży oraz ich rodziców. Podczas wydarzenie uczestnicy mieli okazję do wypowiedzenie się, czym dla nich jest odporność psychiczna, pomysły zapisywali na karteczkach, z których, tak jak z cegieł, powstał dom odporności psychicznej. Na podstawie zebranych wypowiedzi młodzież uczestnicząca w projekcie planuje nagrać podcast. Uczestnicy festiwalu mogli też schronić się przez przeciwnościami losu pod żółtym, przywołującym dobre wspomnienie, parasolem i obejrzeć plakaty stworzone przez uczniów. Szczególną wartością wydarzenia była możliwość wspólnego uczestnictwa dzieci i rodziców w przygotowanych aktywnościach. Dzięki temu rodziny mogły spędzić czas razem, lepiej się poznać i odkryć, jak ważne jest wzajemne wsparcie w budowaniu odporności psychicznej.

            Tekst: p. M. Zatorska

          • Piknik

            31.05.2026

            Tegoroczny Piknik Szkolny 2026 przeszedł już do historii, pozostawiając nas z mnóstwem pięknych wspomnień, uśmiechów i niesamowitej energii. To był wyjątkowy dzień, który udowodnił, jak wspaniałą i zgraną społecznością jesteśmy.

            Prawdziwa siła naszej szkoły tkwi w ludziach, którzy ją tworzą. Dziękujemy za każdy uśmiech, upieczone ciasto, pyszności z grilla, za gofry lepsze niż nad polskim morzem, warkoczyki oraz pomocną dłoń i wspólnie wyskakane na torze przeszkód minuty. Każde stanowisko cieszyło się dużym powodzeniem.

            Do zobaczenia za rok! Poniżej mała fotorelacja:)

          • Warsztaty z okazji Dnia Matki

            29.05.2026

            26 maja w naszej szkole odbyły się warsztaty z okazji Dnia Matki. Podczas spotkania dzieci z ogromnym zaangażowaniem wykonywały piękne, kolorowe kwiaty, które stały się wyjątkowym upominkiem dla mam.

            Dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom za udział w wydarzeniu oraz wspólnie spędzony czas.

            Tekst: p. O. Podolich

          • Piknik - język angielski

            29.05.2026

            Podczas szkolnego pikniku nauczyciele języka angielskiego przygotowali specjalne stoisko pełne atrakcji i ciekawych gier językowych. Uczniowie mogli sprawdzić swoją znajomość angielskiego, biorąc udział w quizach i zabawach, za które zdobywali drobne nagrody. Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem, a wszystkim dopisywały świetne humory. Była to bardzo przyjemna zabawa i doskonała okazja do nauki poprzez wspólne spędzanie czasu.

            Tekst: p. A. Pulińska

          • Wycieczka zoologiczna do Folwarku Bródno

            28.05.2026

            27 maja uczniowie klasy 2a wybrali się na wycieczkę zoologiczną do Folwarku Bródno. Był to dzień pełen atrakcji, ciekawych doświadczeń oraz bliskiego kontaktu z przyrodą. Podczas pobytu dzieci poznawały różne zwierzęta gospodarskie, takie jak kozy, owce, krowy, konie, osiołki, kaczki, kury oraz króliki. Mogły je nie tylko obserwować, ale także karmić i głaskać. Uczniowie poznali zasady opieki nad zwierzętami oraz dowiedzieli się, czym się żywią i jak zachowują się na co dzień. Dzieci oglądały również poletka warzywne i owocowe, rozpoznawały oraz nazywały rośliny. Dużą atrakcją była przejażdżka konna, która wzbudziła wiele emocji i wywołała uśmiechy na twarzach uczniów. Wspólne zabawy na placu zabaw oraz przeciąganie liny sprzyjały integracji zespołu klasowego. 

            Wycieczka była nie tylko świetną zabawą, ale przede wszystkim wartościową lekcją przyrody. Bezpośredni kontakt ze zwierzętami pozwolił dzieciom rozwijać ciekawość świata, wrażliwość oraz szacunek do natury. Był to bardzo udany wyjazd, który na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów.

            Tekst: p. M. Staruch

          • Brązowy krążek!

            24.05.2026

            Do szkolnej kolekcji medali dokładamy brązowy krążek, który Julia, Natalia, Ola, Marianna, Zuzia i Mariia wywalczyły w Mistrzostwach Woli w 4 boju lekkoatletycznym!

            Brawo dziewczyny!!!!!

            Tekst: p. B. Wojewódka

          • Mistrzostwa Woli w lekkiej atletyce

            21.05.2026

            Na stadionie SKRA WARSZAWA odbyły się dziś Mistrzostwa Woli w lekkiej atletyce kategoria młodzież.

            Reprezentacja dziewcząt i chłopców stanęła do walki o medale pełna sił, motywacji i sportowego ducha!

            Dopisała również super pogoda , a atmosfera zawodów była fantastyczna!

            To był niezwykle szczęśliwy dzień dla naszej szkoły – reprezentanci zaprezentowali się znakomicie, zdobywając mnóstwo medali i osiągając świetne wyniki.

            Gratulujemy wszystkim zawodnikom pięknych występów, zaangażowania i walki do samego końca! Jesteśmy z Was bardzo dumni!

            medal na 600m - Gustaw

            medal na 1000m - Adrian

            medal sztafeta olimpijska - Dima, Timofiij, Patryk,Tomek

            medal na 200m-  Kamila

            medal na 600m - Karolina

            medal na 600m - Maja

            medal na 1000m - Klaudia

            medal w skoku w dal - Amelia

            medal w pchnięciu kulą - Pola

            medal w pchnięciu kulą - Lena

            medal sztafeta olimpijska - Lila, Kamila, Amelia, Klaudia.

            Tekst: p. B. Wojewódka

          • Miejsce młodych – start konsultacji społecznych

            20.05.2026

            Informujemy, że rozpoczęły się konsultacje społeczne dotyczące miejsca młodzieżowego, które potrwają do 20 czerwca.

            W ramach inwestycji realizowanej w budynku TBS przy rogu ul. Banacha i Grójeckiej planowane jest stworzenie miejsca dla młodych osób. Ma to być przestrzeń spotkań, odpoczynku, rozwijania pasji oraz realizacji inicjatyw młodzieżowych — projektowane wspólnie z przyszłymi użytkownikami i użytkowniczkami.

            Celem prowadzonych konsultacji społecznych jest zebranie opinii młodzieży, osób pracujących z młodzieżą, rodziców oraz wszystkich zainteresowanych. W ramach procesu konsultacyjnego pytamy m.in. o funkcjonalny podział przestrzeni, wyposażenie, sposób działania miejsca oraz zasady jego użytkowania.

            Konsultacje prowadzone są w różnych formach: poprzez ankietę online, warsztaty oraz mobilne punkty konsultacyjne. Szczególnie zależy nam na dotarciu do młodych osób z całej Warszawy, ponieważ to właśnie dla nich tworzone jest to miejsce.

            Szczegółowe informacje o procesie konsultacyjnym, wraz z rzutem, zdjęciami miejsca oraz ankietą do wypełniania dostępne są na stronie: Jakie miejsce dla młodych? - Konsultacje społeczne w Warszawie

            Posty dotyczące konsultacji:

            https://www.facebook.com/share/p/18rdfBi2Cs/

            https://www.facebook.com/share/r/1DoLJYNzq3/

            Więcej informacji o działaniach Zespołu Polityki Młodzieżowej dostępnych jest na stronie: Młoda Warszawa - Działam

             

            Zachęcamy do wypełnienia ankiety i do udziału w warsztacie konsultacyjnym.

          • Wspaniała zabawa i uśmiechy! Nasza zerówka na medal!

            19.05.2026

            Nasze najmłodsze dzieci wzięły dziś udział w wyjątkowym Turnieju Sportowym "Zerówka na medal". Ponad wynik i rywalizację postawiliśmy na integrację, ruch i przede wszystkim świetną zabawę.

            Reprezentacja klasy spisała się rewelacyjnie, zdobywając 2 miejsce. Najważniejsza była jednak radość z każdego ukończonego zadania i wspólne pokonywanie przeszkód. Reszta klasy stworzyła niesamowitą atmosferę na trybunach. Głośny, radosny doping i wspólne okrzyki sprawiły, że wszyscy bawiliśmy się jak jedna wielka drużyna.

            Ten dzień pokazał, że sport to przede wszystkim uśmiech, współpraca i dobre emocje. Gratulujemy całej klasie!

            Tekst: p. D. Matuszewska-Szelągowska

          • Warsztaty z podstaw elektroniki

            19.05.2026

            18 maja uczniowie klas III, IV i VII wzięli udział w warsztatach z podstaw elektroniki, które poprowadzili przedstawiciele koła naukowego z Politechniki Warszawskiej.

            Zadaniem uczniów było samodzielne budowanie układów elektronicznych. Pracując z bezpiecznymi płytkami stykowymi uczestnicy krok po kroku łączyli kolorowe przewody, montowali w odpowiednich miejscach rezystory, diody LED oraz podłączali źródło zasilania. Efektem końcowym i największym sukcesem było poprawne uruchomienie obwodu, czyli moment, w którym diody zaczęły świecić. Podczas zajęć uczniowie wykazali się ogromnym skupieniem i cierpliwością. 

            Dziękujemy ekipie z PW za świetną, pełną działania lekcję!

            Tekst: p. A. Urban

          • Młodzi programiści opanowali Google Campus! Finał konkursu Wola Koduje 2026

            17.05.2026

            Za nami wielki finał III Miejskiego Konkursu Informatycznego Wola Koduje 2026 – CodeMakers Championship. 15 maja 2026 r. serce warszawskiej Pragi, czyli Google Campus for Startups, wypełniło się nowoczesną technologią i pasją młodych odkrywców z warszawskich podstawówek. Konkurs objęty został honorowym patronatem Mazowieckiej Kurator Oświaty oraz Burmistrza Dzielnicy Wola.

            Wydarzenie otworzyły pani Monika Fiuk (Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 234 im. Juliana Tuwima) wraz z panią Dominiką Wiśniewską (Customer Success Manager w Google for Education, Poland), witając finalistów i zaproszonych gości. Wśród nich znaleźli się m.in.:

            • Justyna John – reprezentująca Ministerstwo Edukacji Narodowej,
            • Grażyna Orzechowska-Mikulska – Zastępczyni Burmistrza Dzielnicy Wola,
            • ppłk Konrad Wojtowicz – prodziekan z Wydziału Mechatroniki, Uzbrojenia i Lotnictwa WAT.

            O wysoki poziom merytoryczny zadbali eksperci z Politechniki Warszawskiej pod wodzą panów Andrzeja Manujło i Macieja Zyśka, a nad sprawnym przebiegiem całości czuwali niezawodni nauczyciele ze Szkoły Podstawowej 234 im. Juliana Tuwima.

            Uczniowie mierzyli się w dwóch zaawansowanych kategoriach:

            • Programistyczno-konstruktorskiej – polegającej na budowie i ożywieniu własnych robotów.
            • Programowaniu gry na konsolę z mikroprocesorem – wymagającej sporych umiejętności kodowania i wyobraźni.

            Finałowe starcia robotów dostarczyły zebranym mnóstwo wrażeń. Maszyny rywalizowały w wyścigach, walkach sumo oraz na naszpikowanym wyzwaniami torze przeszkód. Z kolei w specjalnej strefie testów, każdy kibic mógł osobiście zagrać w gry zaprojektowane przez młodych twórców.

            W tegorocznych zmaganiach wzięły udział drużyny z dziewięciu warszawskich placówek: SP 32, SP 114, SP 222, SP 225, SP 234 (gospodarze), SP 323, SP 351, SP 382 oraz SP 532.

            Po godzinach zaciętej rywalizacji nadszedł czas na ogłoszenie wyników. Choć na podium w obu kategoriach stanęły po trzy najlepsze zespoły, nikt nie opuścił kampusu z pustymi rękami. Jury doceniło ogromną pracę każdego uczestnika, wręczając wszystkim nagrody.

            Tegoroczne spotkanie po raz kolejny pokazało, jak wielki potencjał drzemie w warszawskiej młodzieży zafascynowanej światem STEM. Gratulujemy laureatom i wszystkim startującym – przyszłość technologii wygląda naprawdę obiecująco!

            Gorąco dziękujemy zespołowi Google Campus za udostępnienie tej inspirującej przestrzeni.

            Tekst: p. M. Fiuk, p. A. Urban

          • Project Pen Pal (wymiana listów w języku angielskim) - Lets get to know each other

            17.05.2026

            W ramach lekcji języka angielskiego uczniowie naszej szkoły realizują międzynarodowy projekt Pen Pal, korespondując z uczniami ze Słowacji. Projekt polega na wymianie listów, co stanowi doskonały sposób na naukę języka poprzez autentyczną komunikację.

            Dzięki udziałowi w projekcie uczniowie rozwijają umiejętność pisania w języku angielskim bez poczucia wykonywania typowo "szkolnego zadania".

            Uczniowie chcą przybliżyć swoim kolegom ze Słowacji Polskę, Warszawę przygotowali kreatywne lapbooki. Podczas pracy nad nimi poznali nazwy zabytków Warszawy w języku angielskim, doskonalili słownictwo związane z kulturą i geografią.

            Starsi uczniowie, odpowiadając na listy swoich zagranicznych korespondentów, mieli okazję poznać zasady pisania listów w języku angielskim i ćwiczyć praktyczne zastosowanie poznanych struktur językowych.

            Na zdjęciach można podziwiać wykonane prace naszych uczniów.

            Agnieszka Pulińska

            Piotr Rajewski

            Hanna Grzelak

          • Olimpus - wielki sukces naszych uczennic

            17.05.2026

            Z ogromna radością informujemy, że dwie uczennice naszej szkoły zdobyły I miejsce w Polsce w ogólnopolskim konkursie z języka angielskiego OLIMPUS. To wyjątkowe osiągnięcie jest dowodem ich ciężkiej pracy, talentu oraz zaangażowania.

            Serdecznie gratululacje składamy również panu Piotrowi - doskonałemu nauczyciecielowi, którego wiedza, pasja i oddanie przyczyniły się do sukcesu tak wspaniałych uczennic.

            Cała społeczność szkolna jest niezwykle dumna i cieszy się z tak wielkiego sukcesu naszych uczennic. Życzymy kolejnych osiągnięć oraz dalszego rozwijania talentów.

            Zespół nauczycieli języków SP 234

          • Projekt interdyscyplinarny

            17.05.2026

            W naszej szkole powstał interdyscyplinarny projekt łączący fizykę, język polski i filozofię, którego tematem stał się… czas.

            Punktem wyjścia była teoria względności, według której czas zależy od ruchu i obserwatora - nie istnieje jedno "teraz" dla wszystkich. To właśnie fizyka, język i literatura stała się inspiracją do rozmów o tym, jak człowiek doświadcza czasu i dlaczego język opisuje go na tak wiele sposobów.

            Były dyskusje, interpretacje, losowanie książek i literackie „wróżby”, które skłaniały do refleksji nad zmianą, pamięcią i przyszłością. Projekt pokazał, że fizyka, język polski i filozofia mogą spotkać się w jednym miejscu - tworząc przestrzeń do myślenia, odczuwania i zadawania pytań, na które nie zawsze istnieje jedna odpowiedź.

            A to wszystko dzięki współpracy z Biblioteka na Bielskiego "Klub Podróżnika"

            Mamy nadzieję, że to dopiero początek naszych wspólnych, inspirujących lekcji bibliotecznych.

          • Lekcja na żywo – "Nasz kontynent"

            15.05.2026

            W czwartek 14 maja kl. 2a uczestniczyła w kolejnej i ostatniej już w bieżącym roku szkolnym lekcji na żywo w ramach V Edycji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Wirtualne Podróże". Tym razem tematem był "Nasz kontynent". W trakcie lekcji uczniowie poznali odpowiedzi na pytania:
            Czym jest Europa? Czy Europa i Unia Europejska są tym samym? Jak poruszać się po Europie? Jakie skarby kryje Europa? Jakie skarby kryje Polska?

            Lekcja jak zawsze była bardzo ciekawa i dostarczyła naszym uczniom wielu informacji oraz ciekawostek związanych z tematem. Pani Sabina chętnie dzieliła się swoimi doświadczeniami z licznych podróży. Uczniowie z dużym zainteresowaniem uczestniczyli w zajęciach, odpowiadali na pytania i z zaciekawieniem poznawali najpiękniejsze miejsca oraz tradycje europejskich krajów. Była to doskonała okazja do poszerzenia wiedzy geograficznej i kulturowej, a także rozwijania ciekawości świata i pasji podróżniczych.

            Bardzo dziękujemy Pani Sabinie za wspólne lekcje, poświęcony czas oraz inspirujące spotkania pełne ciekawych opowieści i niezapomnianych wirtualnych podróży.

            Tekst: p. M. Staruch

          • Wyniki konkursu plastycznego

            15.05.2026

            Z przyjemnością informujemy o wynikach szkolnego etapu konkursu plastycznego "Superbohater SBX" –  edycja III.

            Laureaci w kategorii klas 1-3:

            - Julia J. kl. 3a, 

            - Antonina G. kl. 3a, 

            - Natalia O. kl. 3a

            Laureaci w kategorii klas 4-5:

            - Tymon K. kl. 4a

            - Joanna W. kl. 4b.

            Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie, kreatywność i zaangażowanie.

            Życzymy dalszych sukcesów oraz rozwijania swoich talentów!

            Tekst: p. O. Podolich

          • Nauka przez zabawę

            13.05.2026

            Podczas gdy nasi starsi koledzy z klas ósmych zmagali się z egzaminami, "Zerówka" postawiła na naukę poprzez zabawę i wielkie emocje!

            W ostatnich dniach odwiedziliśmy dwa niezwykłe miejsca. Pierwszym przystankiem było kino, gdzie wspólnie oglądaliśmy filmowy seans, ucząc się kulturalnego zachowania w miejscach publicznych.

            Drugim - Planetarium przy CNK, gdzie maluchy rozbudzały zainteresowania kosmosem oraz poznawały tajemnice nocnego nieba.

            A jutro czeka nas wyjście do MDK "Muranów" na zajęcia o legendach! 

            Czy gdzieś jeszcze tak aktywnie i kreatywnie spedza się czas jak w Zerówce u Tuwima?

            Tekst: p. D. Matuszewska-Szelągowska

          • eTwinning Day

            12.05.2026

            8 maja świętowaliśmy dzień międzynarodowej współpracy i przyjaźni w ramach programu eTwinning. Nasi uczniowie wzięli udział w wielu pełnych radości aktywnościach. Dzieci przygotowały flagi różnych krajów europejskich, poznając symbole i kulturę państw uczestniczących w projektach. Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty origami, podczas których powstały papierowe łódki i samoloty - symbole podróży po Europie, odkrywania nowych miejsc oraz nawiązywania międzynarodowych znajomości. Na przyjęciu urodzinowym nie mogło zabraknąć też tortu, którego wspólne ozdabianie było przykładem kreatywnej, zgodnej współpracy.

            Ten dzień pokazał, że nauka przez wspólne działanie może być niezwykłą przygodą.

            Tekst: p. M. Zatorska

    • Środa 24.06.2026
    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • Kontakt

      • Szkoła Podstawowa nr 234 im. Juliana Tuwima
      • sekretariat.sp234@eduwarszawa.pl, sekretariat@sp234.waw.pl - możliwość połączenia wideo oraz chat online
      • (22) 838-16-83
      • ul. Esperanto 5
        01-049 Warszawa
        Poland
      • poniedziałek - piątek godz. 7.30 - 14.00