W naszej szkole, podczas Pikniku Rodzinnego, odbył się wyjątkowy Festiwal Szkoły z Klasą - Kurs na Odporność, którego celem było wzmacnianie odporności psychicznej dzieci, młodzieży oraz ich rodziców. Podczas wydarzenie uczestnicy mieli okazję do wypowiedzenie się, czym dla nich jest odporność psychiczna, pomysły zapisywali na karteczkach, z których, tak jak z cegieł, powstał dom odporności psychicznej. Na podstawie zebranych wypowiedzi młodzież uczestnicząca w projekcie planuje nagrać podcast. Uczestnicy festiwalu mogli też schronić się przez przeciwnościami losu pod żółtym, przywołującym dobre wspomnienie, parasolem i obejrzeć plakaty stworzone przez uczniów. Szczególną wartością wydarzenia była możliwość wspólnego uczestnictwa dzieci i rodziców w przygotowanych aktywnościach. Dzięki temu rodziny mogły spędzić czas razem, lepiej się poznać i odkryć, jak ważne jest wzajemne wsparcie w budowaniu odporności psychicznej.
Tekst: p. M. Zatorska